4. Základní škola v Kolíně s klasickými třídami
a třídami s rozšířenou výukou hudební, výtvarné a tělesné výchovy

The Bear Theatre - divadelní představení v angličtině

Datum akce: 01.02.2023
Rozvoj gramotností: čtenářské a mediální, sociální
Vložil: Bc. Andrea Pražáková, vloženo 21.12.2022 v 17:32:16
Poslední aktualizace: Bc. Andrea Pražáková dne 03.02.2023 v 17:24:43

Představení v anglickém jazyce pro žáky 2. stupně  v hudebním sále

The Bear Educational Theatre

Tým divadla z Prahy nám zahrál tři interaktivní představení v angličtině pro žáky 6. - 9. tříd.
Mladší děti sledovaly představení s názvem The Aliens Grammar Show. 
Dva tajní agenti měli za úkol najít mimozemšťany, kteří přistáli se svou lodí na naší škole. Mimozemšťany bylo lehké odhalit podle toho, že neuměli správně utvořit otázku v angličtině. Děti agentům pomáhaly a brzy našly i několik "mimozemšťanů" přímo v hudebním sále, tedy mezi sledujícími žáky. Děti rozuměly a pěkně se do děje aktivně zapojily.  Směsice radosti, smíchu a zábavy zaplnila hudební sál po celé představení a možná si leckterý divák ani nevšiml, že si všichni pěkně zopakovali tvoření otázek v angličtině :-)))
Starší žáci zhlédli představení The Detectives. V této show  bylo třeba se nejenom soustředit na porozumění v angličtině, ale také zapojit logické myšlení. Diváci sledovali milostnou zápletku v prostředí kabaretu. Zápletka přerostla v drama, které skončilo vraždou. Úkolem diváků bylo převzít práci detektivů a vraždu vyřešit. Po pečlivých diskuzích, úvahách, sledování detailů a přehrávání děje se zadařilo a případ byl vyřešen.
Samozřejmě vše proběhlo v anglickém jazyce. I tomuto představení žáci rozuměli a aktivně se do děje a řešení případu zapojili. Prostředí kabaretu zprostředkovalo zábavu, tanec a hudbu.
Dle slov publika se opět velice dobře všichni bavili.

https://kolinsky.denik.cz/zpravy_region/netradicni-vyuka-anglictiny-ze-zaku-4-zakladni-skoly-se-stali-herci-20230203.html

https://www.thebeartheatre.com/the-alien-grammar-show
https://www.thebeartheatre.com/the-detectives